Kanapowcy

Dzisiaj o programie „Kanapowcy”.

Na Kanapowców trafiłem przypadkiem, skacząc po kanałach w TV. Trafiłem na scenę rozbieranej sesji zdjęciowej. Zażenowany niezbyt atrakcyjnym widokiem włączyłem opis, żeby zobaczyć, cóż to za nowy wytwór stacji TTV. Przeczytałem i z ciekawości zostałem na dłużej.
Otóż „Kanapowcy” to 9-odcinkowy program (przynajmniej w jedynej, póki co, pierwszej serii) pokazujący próbę zmiany swojego życia przez pięciu, potocznie mówiąc, kanapowców. Każdy z dużą nadwagą, niezdrowym trybem życia i raczej zerową świadomością, do czego się doprowadził.

Schemat programu jest raczej prosty. Panowie, pod okiem zawodowego trenera, próbują w końcu się ogarnąć. Mamy wymyślne treningi, „lekcje” gotowania, raporty z regularnych badań lekarskich oraz nawet próby motywacji poprzez granie na emocjach bohaterów. Obserwujemy wzloty i upadki, które w finalnym rozrachunku mają zaprowadzić Kanapowców do… czegoś 🙂 Nie powiem, można obejrzeć samemu 😉

Jaka jest moja opinia o programie? Mam wrażenie, że mógł być dłuższy. Przeskoki w czasie na przestrzeni odcinka jak i pomiędzy odcinkami były zbyt duże. Myślę, że można było zdecydowanie pokazać więcej.
Część merytoryczna niestety też mogła być bardziej rozwinięta. Mamy pewne zalecenia czy przestrogi oraz ogólnikowe rady związane z procesem odchudzania, jednak zabrakło mi czegoś dokładniejszego, bardziej skupiającego się na naukowym podejściu do tematu. Twórcy ewidentnie skupili się na części rozrywkowej (o ile można to tak nazwać) oraz emocjonalnej.
Z mojego punktu widzenia „Kanapowców” należy potraktować jako bardzo skuteczną motywację i przestrogę, bo właśnie w tych aspektach sprawdza się idealnie. Można na pewien sposób utożsamić się z bohaterami i zobaczyć, czym grozi zaniedbanie tematu nadwagi oraz przekonać się, że poświęcając odpowiednią ilość czasu/cierpliwości można osiągnąć naprawdę niesamowite rezultaty.

Czy polecam? Jeżeli brakuje Ci motywacji i/lub masz zerową wiedzę na temat odchudzania – zdecydowanie tak, jeżeli jednak masz już motywację i szukasz konkretniej wiedzy – raczej to nie będzie program dla Ciebie.

Wszystkie odcinki można obejrzeć na player.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *