Kanapowcy – sezon 2

Jakiś czas temu pisałem o programie „Kanapowcy” TTV. Od paru tygodni stacja nadaje drugi sezon. Tym razem za odchudzanie przed kamerą zabrało się pięciu panów z Podhala. Za cel postawiono im zmianę dotychczasowego stylu życia oraz zrzucenie nadmiarowych kilogramów, co w finalnym rezultacie ma im umożliwić wystartowanie w triathlonie.
Formuła programu za bardzo nie zmieniła się względem sezonu pierwszego. W każdym odcinku uczestnicy spotykają się ze swoim trenerem, który organizuje im pewne „atrakcje”. Może to być spotkanie ze znanym sportowcem połączone z wyzwaniem wylewającym siódme poty, wspólne gotowanie pod okiem rozpoznawalnego kucharza czy też rozbierana sesja zdjęciowa. Po dłuższych okresach mamy wizytę u lekarza i weryfikację postępów „na papierze”. Zdarzają się również wizyty kamery w domach chłopaków, gdzie pokazane mamy, jak z cała akcją radzą sobie ich rodziny.
Skoro wiadomo już, o co mniej więcej chodzi to czas na moje przemyślenia.
Niestety analogicznie do sezonu pierwszego, twórcy postawili bardziej na opcję rozrywkową niż edukacyjną. Dowiadujemy się, że każdy z kanapowców otrzymał rozpisaną indywidualnie dietę, ale nic więcej na jej temat się nie dowiadujemy. Pokazane są jedynie sporadyczne próby gotowania zawartych w nich potraw. Nie otrzymujemy również informacji na temat treningów czy jakichkolwiek ćwiczeń zaleconych przez trenera i zapewne wykonywanych w czasie między odcinkami. Tak więc wiemy, że panowie się odchudzają, wiemy mniej więcej jak to robią, ale gdybyśmy chcieli pójść w ich ślady, to już tak nie za bardzo wiadomo, jak do tego podejść.
Oczywiście, tak jak przy sezonie pierwszym, nie chcę nikogo zniechęcać do oglądania, a jedynie naświetlić, czego można się spodziewać. W dalszym ciągu sugeruję potraktować program jako dobrą motywację do wzięcia się za siebie. Przynajmniej na początku tej edycji efekty pracy uczestników widać bardzo szybko i są całkiem spore, żeby nie powiedzieć: niewiarygodne. Zobaczymy, jak będzie dalej. Myślę, że niektórzy chętnie zobaczą, jak na całe przedsięwzięcie reagują rodziny panów z Podhala i czego można się spodziewać, kiedy samemu postanowi się coś ze sobą zrobić 🙂
To by było chyba na tyle w tym temacie. Kanapowcy do obejrzenia w soboty o 22.15 w TTV lub na player.pl.

Materiał nie był sponsorowany (a mógłby być :/).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *