Tinder

Pytanie wstępne: jak odebrałeś powyższy obrazek?
Wrzuciłem go na pewien portal internetowy i takie dostałem komentarze:

– Przecież ludzie nie muszą się dobierać pod względem wagi!
– Nie celuje się w 7/10, jak sama jesteś 3/10.

Nie o taką interpretację mi chodziło, ale muszę przyznać, że całkiem nieźle wpasowuje się w ideę mojego bloga, gdzie motywem przewodnim jest potępianie nadwagi/otyłości. Każdy może mieć swoje oczekiwanie odnośnie drugiej połówki i ma do tego całkowite prawo. Nigdy nie uważałem, że ludzie powinni wiązać się w pary na podstawie swojej wagi, czy też bardziej generalnie – wyglądu. Często można spotkać pary, gdzie sylwetka jednej ze stron (chyba jednak częściej tej męskiej) odbiega od tej wymarzonej. Nie da się jednak nie zauważyć, że w zdecydowanej większości przypadków aparycja osób w tym samym związku jest bardzo podobna.
Z ciekawości poszperałem trochę po forach w poszukiwaniu tematów w stylu „gruby chłopak z chudą dziewczyną” i odwrotnie. Oto powtarzające się kwestie:

– Grubi chcą mieć szczupłych partnerów
– Otyli wytykają innym ich otyłość
– Osoby z dużą nadwagą nie są atrakcyjne
– W parach częściej spotyka się grubych mężczyzn

Jakoś nie jestem zaskoczony. Rzecz jasna, pojawiały się pojedyncze wpisy osób, które uważały, że chciałyby mieć grubszego partnera, jednak stanowiły one, delikatnie mówiąc, mniejszość i ograniczały się do nadwagi, nie otyłości.

No dobra, ale temat na dzisiaj miał być zupełnie inny. O co chodziło mi z tym komiksem?
Nie ma tu wielkiej filozofii. Prosta sprawa – jeśli szukasz osoby o idealnym wyglądzie, to spójrz najpierw na siebie i zastanów się, czy zrobiłeś cokolwiek, żeby samemu wyglądać atrakcyjnie. Może pora zrzucić trochę kilogramów i powiększyć grono potencjalnych partnerów?
Zróbmy mały test. Taka praca domowa. Spójrz w lustro (albo lepiej na swoje aktualne zdjęcia 😉) i odpowiedz na dwa pytania:

– Czy chciałbym ze sobą chodzić?
– Czy mogę coś zrobić, żeby wyglądać bardziej atrakcyjnie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *